Løbsresultater 2013

Søndag d. 15. september 2013 blev Jonstrupløbene gennemført med succes for 3. gang.

 

Der blev løbet på 4 distancer: 3,6 km, 5 km eller 8 km rundt i Jonstrupvang skov samt byløbet, ca. 3 km gennem Jonstrup by med poster (ikke på tid).

 

En god dag med en masse glade mennesker.

 

 

Vindere på tid

 

Vinder af 3,6 km, drenge: Tobias Feldborg Nielsen

Vinder af 3,6 km, piger: Ida Sønderby Madsen

 

Vinder af 5 km ungdom, drenge: Lukas Christian Edlers Jensen (ny løbsrekord)

Vinder af 5 km ungdom, piger: Bjørk Gardar Neumann

 

Vinder af 5 km, mænd: Jan Faarbæk

Vinder af 5 km, kvinder: Mette Jørgensen Klintskov (ny løbsrekord)

 

Vinder af 8 km, mænd: Torben Bille (ny løbsrekord)

Vinder af 8 km, kvinder: Petra Gardar Neumann (ny løbsrekord)

 

 

Vindere af lodtrækningspræmier

 

Bærbar computer: Lars Roed Grarup (tak til Cortex Consult)

Gourmetmiddag for to: Tea Frederiksen (tak til Restaurant Jonstrup)

Gavekort til Fætter BR: Sophia Gade

Gavekort til Fætter BR: Ella Bogø



3,6

km

LØBS NR NAVN TID
221 Tobias Feldborg Nielsen 16:22
230 Jens Asger Stampe Skousen 16:47
217 Elias Barré Pedersen 16:53
212 Jonathan Mathys 17:36
209 Aksel Bagger Madsen 17:47
231 Aleksander Andersen Bækgaard 17:55
225 Ida Sønderby Madsen 17:56
202 Emilie Kajberg Rønhøj 18:24
235 Amalie Roepstorff 18:27
236 Jonas Roepstorff 18:34
237 Carsten Roepstorff 18:36
201 Lea Lan Smedegaard 19:20
203 Ronja B. Laursen 19:32
234 Jeanne B. Laursen 19:36
220 Victor Bausager 20:07
219 Jonas Stærdahl Hansen 20:10
223 Frederik Løfberg 20:16
208 William Schützsack Duncan 20:56
222 Niklas Hansen 21:06
421 Victor Faarbæk 21:59
213 Jesper Dyhrberg 23:53
210 Mathias Frederiksen 25:34
233 Rasmus Kyndler 26:27
232 Emma Lundsgård 27:03
229 Freja Hansen 27:44
228 Laura Hansen 27:44
226 Sophia gade 27:50
205 Columbine Ahm Krag 27:50
227 Sigurd Faxøe Jørgensen 28:00
218 Jeppe Stærdahl Hansen 28:01
322 Clara Krag 29:24
239 Frederik Skovlund 29:55
207 Kassandra Ahm Krag 29:58
321 Helle Viltoft 30:06
214 Sofie Kruuse 30:06
224 Oscar Sønderby Madsen 30:13
215 Vera Roed Grarup 35:28
216 Alfred Roed Grarup 36:03
240 Josefine Skovlund 42:08
241 Dominique Skovlund 42:10



5 km

ungdom

LØBS NR NAVN TID
410 Lukas Christian Edlers Jensen 18:41
409 Malte Boss 20:11
423 Christoffer Brix Søndergaard 21:06
402 Oliver Mejer Andersen 22:16
425 Mikkel Holm Andersen 25:48
405 Marcus Frahm 26:11
411 Rasmus Emil Stampe Skousen 26:29
420 Peter Houe 26:43
401 Tobias Vest Juul 26:43
424 Magnus Sundberg 26:44
400 Jeppe Vest Juul 26:59
406 Valdemar Krag 27:02
412 Nikolaj Andersen Bækgaard 27:13
416 Bjørk Gardar Neumann 28:14
414 Magnus Frederiksen 29:25
413 Mik Pavon Olesen 29:45
403 Kristian Thorup Bertelsen 37:05



5 km

LØBS NR NAVN TID
508 Mette Jørgensen Klintskov 19:37
238 Jan Faarbæk 20:23
504 Kristian Isholm Saarup 20:31
516 Lars Roed Grarup 20:33
529 Jeanett Kiel 22:27
523 Tobias Hoffskov 23:25
541 Henrik Andersen 23:34
543 Brian Deleuran 23:40
531 Kasper Sønderby Madsen 23:51
509 Jørgen Schützsack 24:21
539 Peter Egemose Grib 24:54
521 Martin Lund-Schierbeck 24:58
506 Pia Klausen 25:00
507 Rasmus Bogø 25:01
527 Chris Nielsen 25:09
515 Morten Tovborg 25:13
536 Henrik Sulsbruck 25:18
525 Søren Skovlund 25:27
542 Ole Petersen 26:44
510 Anne-Marie Juul 26:59
522 Aleksander Krag 27:02
535 Michael Stampe Skousen 27:12
526 Vibeke Stærdahl Nielsen 28:01
417 Claus Neumann 28:14
544 Annette Hoffskov 28:20
534 Alex Hansen 29:25
533 Line Marie Hansen 30:07
532 Jannie Gade 30:26
538 Amalie Johansson 30:29
517 Christina Roed Grarup 30:30
503 Henriette Saarup 30:43
502 Annette Smedegaard Christiansen 30:56
514 Carsten Collin 31:57
513 Bettina Hanne Ziegler 31:57
530 Benny Kanstrup Nielsen 32:23
519 Annette Wretlind 36:18
520 Kirsten Steen 36:20
512 Kirsten Thorup Bertelsen 37:14
511 Kirsten Aagaard 38:27
540 Helga Dahlgaard 38:43
418 Kirsten Thorup 38:45



8 km

LØBS NR NAVN TID
102 Torben Bille 29:31
119 Jacob Holm 30:56
419 Sebastian Sommerberg 32:27
105 Rene Mathys 34:13
120 Petra Gardar Neumann 34:54
118 Søren Vester Rosenmeier 35:10
106 Ole Kruuse 35:48
107 Anders Lybecker 36:10
109 Signe Ridderberg 36:20
415 Rikke Rosenmeier 37:00
112 Casper Ahlquist 37:00
103 Ole F. Holleufer 40:26
117 Ellen Boesen 40:30
104 Lars Johnsen 41:45
111 Lars Wretlind 42:14
110 Søren Guldager 42:15
114 Dorte Ahlquist 43:40
113 Kenneth Artvig 43:41
121 Camilla Nøjgaard 47:59
100 Christian Rubæk 48:31
108 Anny Madsen 50:09
101 Martin Nielsen ?